0 مورد - 0 ﷼
سبد خريد شما خالي است !
محصولات شما قيمت
دسته بندی محصولات

راهنمای خرید آنتن وایرلس رادیویی

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

راهنمای خرید آنتن وایرلس رادیویی

آنتن چیست ؟

آنتنها سیگنال الکتریکی را از رادیو یا اکسس پوینت دریافت مینماید و بر اساس ساختار فیزیکی خود آنرا در محیط انتشار میدهد.

تجهیزات بکار رفته در آنتن ها به فرکانس مورد استفاده وابسته بوده و سایز آن کسری از طول موج آنتن خواهد بود.

بهره آنتن

یک آنتن تغییری در توان خروجی سیگنال ایجاد نمی کند بلکه آنرا پش از دریافت بصورت امواج رادیویی متمرکز نموده و در جهات مختلف می تاباند، میزان تمرکز موج رادیویی یا بهره آنتن بر اساس آنتنهای مرجع ایزوتروپیک و یا دی پل سنجیده می شود.

 

الگوی تابش Radiation Pattern

به نحوه تابش سیگنال توسط آنتن الگوی تابش می گویند،انواع آنتن دارای الگوی انتشار مختلف هستند.در ضمن در صورت پشتیبانی آنتن از هر دو فرکانس 2.4GHz و 5GHz، الگوی تابش هر یک متفاوت خواهد بود. جهت نمایش الگوهای تابش از دو نمودارهای Azimuth و Elevation استفاده می شود:
نمودار Azimuth: این نمودار نحوه انتشار سیگنال در زاویه افقی را نمایش می دهد. جهت سهولت در فهم میتوان چنین تصور کرد که فرد از بالای آنتن در حال مشاهده نحوه انتشار سیگنال می باشد.
نمودار Elevation: این نمودار نحوه انتشار سیگنال در زاویه عمود را نمایش می دهد. جهت سهولت در فهم میتوان چنین تصور کرد که فرد از روبروی آنتن، در حال مشاهده نحوه انتشار سیگنال می باشد.

 

Azimuth and Elevation Radiation Patterns - 2.4 GHz Band - Horizontal Polarization

Azimuth Elevation Radiation Patterns2 4ghz band

Azimuth and Elevation Radiation Patterns - 2.4 GHz Band - Vertical PolarizationAzimuth Elevation Radiation Patterns2 4ghz band vertical

 Azimuth and Elevation Radiation Patterns - 5 GHz Band - Horizontal Polarization Azimuth Elevation Radiation Patterns 5ghz band vertical Azimuth and Elevation Radiation Patterns - 5 GHz Band - Vertical Polarization Azimuth Elevation Radiation Patterns 5ghz band

 

 

بیم آنتن Beamwidth

آنتن امواج رادیویی را متمرکز کرده و بیشتر آنرا تحت زاویه بیم آنتن می تاباند، هر چه این زاویه کمتر باشد آنتن امواج را با تمرکز بیشتری ارسال کرده و بهره بیشتری خواهد داشت.جهت محاسبه بیم آنتن، در نمودار تابش دو نقطه¬ای که دارای فاصله 3db از بهره آنتن هستند را یافته و مرکز دایره را به این دو نقطه متصل می کنیم، زاویه بین دو خط بدست آمده بیم آنتن خواهد بود:

 

Beamwidth antenna

پارسه نماینده انحصاری کنبوتنگ در ایران

تضمین کیفیت ، سرعت و پایداری ارتباطات شما
تعهد کنبوتنگ میباشد.

  • تهران خیابان شریعتی بالاتر از مطهری پلاک 556
  • 02191003031
kenbotong iran wireless attention parsehnegar
تنها نماینده و نماینده انحصاری کنبوتونگ در ایران شرکت پارسه میباشد و آنتن های کنبوتنگ را میتوان با مشاهده هلوگرام چند بعدی به شکل نمونه متمایز نمود.
با توجه به اینکه شکل ظاهری آنتن کنبوتنگ توسط سایر تولید کنندگان کپی شده است خواهشمند است درهنگام خرید هلوگرام را چک نموده و از فروشنده کارت ضمانت ۱۸ ماهه تعویض را پارسه نگر را بخواهید.
kenbotong iran original logo parsehnegar wireless link